2010 HCAC Men's Soccer Schedule

Wed., September 01
Thomas More 1
Earlham 0
Final
Thomas More
1
Earlham
0
Final 1 2 T
Thomas More (1-0) 0 1 1
Earlham (0-1) 0 0 0
Wabash 2
Anderson 1
Final
Wabash
2
Anderson
1
Final 1 2 T
Wabash (1-0) 0 2 2
Anderson (0-1) 0 1 1
Kenyon 3
Mount St. Joseph 0
Final
Kenyon
3
Mount St. Joseph
0
Final 1 2 T
Kenyon (1-0) 2 1 3
Mount St. Joseph (0-1) 0 0 0
Spalding 3
Franklin 3
Final - 2OT
Spalding
3
Franklin
3
Final 1 2 OT 2OT T
Spalding (0-0-1) 1 2 0 0 3
Franklin (0-0-1) 2 1 0 0 3
DePauw 3
Rose-Hulman 0
Final
DePauw
3
Rose-Hulman
0
Final 1 2 T
DePauw (1-0) 1 2 3
Rose-Hulman (1-0) 0 0 0
Thu., September 02
Hanover 0
Oakland City 1
Final
Hanover
0
Oakland City
1
- 2nd 1 2 T
Hanover (0-1) 0 0 0
Oakland City (1-0) 0 1 1
Manchester 0
Grace (IN) 0
Final - 2OT
Manchester
0
Grace (IN)
0
- 2OT 1 2 OT 2OT T
Manchester (0-0-1) 0 0 0 0 0
Grace (IN) (0-0-1) 0 0 0 0 0
Fri., September 03
Asbury 0
Transylvania 1
Final
Glenn Hyundai College Showcase
Asbury
0
Transylvania
1
Final 1 2 T
Asbury (0-1) 0 0 0
Transylvania (1-0) 0 1 1
Rose-Hulman 0
Wheaton (Ill.) 1
Final
Rose-Hulman
0
Wheaton (Ill.)
1
Final 1 2 T
Rose-Hulman (0-2) 0 0 0
Wheaton (Ill.) (1-0) 1 0 1
Sat., September 04
Mount St. Joseph 0
Wooster 9
Final
@ Marietta, Ohio
Chapman 1
Transylvania 2
Final
Glenn Hyundai College Showcase
Chapman
1
Transylvania
2
Final 1 2 T
Chapman (1-2) 1 0 1
Transylvania (2-0) 0 2 2
Moody Bible 1
Manchester 4
Final
Moody Bible
1
Manchester
4
- 2nd 1 2 T
Moody Bible (2-1) 1 0 1
Manchester (1-0-1) 1 3 4
Earlham 1
Case Western Reserve 3
Earlham
1
Case Western Reserve
3
Final 1 2 T
Earlham (0-2) 1 0 1
Case Western Reserve (2-0) 1 2 3
Grace Bible (Mich.) 0
Bluffton 3
Final
Thomas More 3
Anderson 0
Final
Rose-Hulman 1
Elmhurst 4
Final
Rose-Hulman
1
Elmhurst
4
Final 1 2 T
Rose-Hulman (0-2) 0 1 1
Elmhurst (1-1) 1 3 4
Waynesburg 1
Defiance 1
Final - 2OT
Franklin 6
Eureka 0
Final
Franklin
6
Eureka
0
- 2nd 1 2 T
Franklin (1-0-1) 5 1 6
Eureka (1-1-0) 0 0 0
Sun., September 05
Thiel 1
Defiance 2
Final
Hanover 3
Eureka 2
Final - OT
Hanover
3
Eureka
2
Final 1 2 OT T
Hanover (1-1-0) 2 0 1 3
Eureka (1-2-0) 2 0 0 2
Mount St. Joseph 1
Marietta 1
Final - 2OT
Mount St. Joseph
1
Marietta
1
Final 1 2 OT 2OT T
Mount St. Joseph (0-2-1) 0 1 0 0 1
Marietta (0-0-2) 1 0 0 0 1
Franklin 6
Knox 1
Final
Tue., September 07
Albion 1
Manchester 0
Final
Albion
1
Manchester
0
- 2nd 1 2 T
Albion (2-1) 1 0 1
Manchester (1-1-1) 0 0 0
Capital 3
Anderson 1
Final
Wed., September 08
Olivet 1
Defiance 0
Olivet
1
Defiance
0
Final 1 2 T
Olivet (2-1) 0 1 1
Defiance (1-1-1) 0 0 0
Ohio Northern 2
Earlham 1
Final
Ohio Northern
2
Earlham
1
Final 1 2 T
Ohio Northern (1-2) 2 0 2
Earlham (0-3) 0 1 1
Wabash 0
Rose-Hulman 1
Final
Wabash
0
Rose-Hulman
1
Final 1 2 T
Wabash (3-1) 0 0 0
Rose-Hulman (1-3) 0 1 1
DePauw 1
Franklin 0
Final - OT
Thu., September 09
Robert Morris 0
Anderson 6
Final
Robert Morris
0
Anderson
6
Final 1 2 T
Robert Morris (0-1) 0 0 0
Anderson (1-0) 5 1 6
Fri., September 10
Hiram 2
Transylvania 1
Final
Centre Soccer Showcase @ Centre College
Hanover 1
Ohio Northern 8
Final
ONU Invitational
Hanover
8
Ohio Northern
1
Final 1 2 T
Hanover (2-2, 0-0 OAC) 3 5 8
Ohio Northern (1-2, 0-0 HCAC) 0 1 1
Rose-Hulman 0
Wilmington (Ohio) 0
Final - 2OT
Wilmington Kiwanis Classic
Rose-Hulman
0
Wilmington (Ohio)
0
Final 1 2 OT 2OT T
Rose-Hulman (1-3-1) 0 0 0 0 0
Wilmington (Ohio) (2-1-1) 0 0 0 0 0
Bluffton 1
East. Mennonite 0
Final
Menno Soccer Classic @ Lansdale, PA
Sat., September 11
Earlham 2
Wabash 3
Final
Earlham
2
Wabash
3
Final 1 2 T
Earlham (0-4) 0 2 2
Wabash (4-1) 2 1 3
Hanover 1
Kalamazoo 2
Final
@ Ada, Ohio - Ohio Northern
Hanover
1
Kalamazoo
2
Final 1 2 T
Hanover (1-3, 0-0 HCAC) 0 1 1
Kalamazoo (1-2, 0-0 MIAA) 1 1 2
Goshen 5
Bluffton 0
Final
@ Lansdale, Penn.
Trine 4
Manchester 1
Final
Trine
4
Manchester
1
- 2nd 1 2 T
Trine (3-0) 4 0 4
Manchester (1-2-1) 1 0 1
Marietta 1
Defiance 2
Final
Marietta
1
Defiance
2
Final 1 2 T
Marietta (0-1-2) 0 1 1
Defiance (2-1-1) 2 0 2
Transylvania 3
Oberlin 0
Final
Centre Soccer Showcase @ Centre College
Rose-Hulman 0
Kenyon 2
Final
Rose-Hulman
0
Kenyon
2
Final 1 2 T
Rose-Hulman (1-4-1) 0 0 0
Kenyon (4-0-1) 1 1 2
Cincinnati Christian 3
Mount St. Joseph 1
Final
Cincinnati Christian
3
Mount St. Joseph
1
Final 1 2 T
Cincinnati Christian (2-3) 1 2 3
Mount St. Joseph (0-3-1) 0 1 1
Sun., September 12
Millikin 2
Franklin 1
Final
Tue., September 14
Mount St. Joseph 1
Thomas More 6
Final
Mount St. Joseph
1
Thomas More
6
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (0-4-1) 0 1 1
Thomas More (4-0-1) 3 3 6
Hanover 0
Marian (IN) 4
Final
Hanover
0
Marian (IN)
4
Final 1 2 T
Hanover (1-4) 0 0 0
Marian (IN) (4-2-1) 3 1 4
Manchester 0
Huntington 1
Final
Manchester
0
Huntington
1
- 2nd 1 2 T
Manchester (1-3-1) 0 0 0
Huntington (1-5) 0 1 1
Earlham 2
Denison 0
Earlham
2
Denison
0
Final 1 2 T
Earlham (1-4) 1 1 2
Denison (2-4) 0 0 0
Bluffton 1
Cincinnati Christian 4
Final
@ Xavier University
Bluffton
1
Cincinnati Christian
4
- 2nd 1 2 T
Bluffton (2-2) 1 0 1
Cincinnati Christian (3-3) 2 2 4
Wed., September 15
Chicago 1
Anderson 0
Final
Chicago
1
Anderson
0
Final 1 2 T
Chicago (1-0) 1 0 1
Anderson (0-1) 0 0 0
Trine 3
Defiance 0
Final
Trine
3
Defiance
0
Final 1 2 T
Trine (4-0) 1 2 3
Defiance (2-2-1) 0 0 0
Fontbonne 2
Rose-Hulman 2
Final - 2OT
Fontbonne
2
Rose-Hulman
2
Final 1 2 OT 2OT T
Fontbonne (1-2-2) 0 2 0 0 2
Rose-Hulman (1-4-2) 2 0 0 0 2
Transylvania 2
Wilmington (Ohio) 2
Final - 2OT
Transylvania
2
Wilmington (Ohio)
2
Final 1 2 OT 2OT T
Transylvania (3-1-1) 0 2 0 0 2
Wilmington (Ohio) (2-2-2) 0 2 0 0 2
Thu., September 16
Spalding 2
Hanover 3
Final
Spalding
2
Hanover
3
Final 1 2 T
Spalding (0-3-1) 1 1 2
Hanover (2-4) 0 3 3
Fri., September 17
Centre 3
Mount St. Joseph 1
Centre
3
Mount St. Joseph
1
Final 1 2 T
Centre (4-1) 3 0 3
Mount St. Joseph (0-5-1) 1 0 1
Thomas More 2
Franklin 1
Final
Thomas More
2
Franklin
1
90:00 - 2nd 1 2 T
Thomas More (5-0-1) 0 2 2
Franklin (2-3-1) 0 1 1
Sat., September 18
Denison 3
Rose-Hulman 2
Denison
3
Rose-Hulman
2
Final 1 2 T
Denison (3-4-0) 3 0 3
Rose-Hulman (1-5-2) 2 0 2
Huntington 1
Bluffton 0
Final - OT
Huntington
1
Bluffton
0
Final 1 2 OT T
Huntington (2-6) 0 0 1 1
Bluffton (2-3) 0 0 0 0
Transylvania 4
Muskingum 2
Final
Transylvania
4
Muskingum
2
- 2nd 1 2 T
Transylvania (4-1-1) 2 2 4
Muskingum (4-2-1) 1 1 2
Defiance 1
Rochester (Mich.) 0
Final - 2OT
Defiance
1
Rochester (Mich.)
0
- 2OT 1 2 OT 2OT T
Defiance (3-2-1) 0 0 0 1 1
Rochester (Mich.) (1-4-1) 0 0 0 0 0
Manchester 0
Olivet 4
Final
Alma/Olivet Classic
Manchester
0
Olivet
4
- 2nd 1 2 T
Manchester (1-4-1) 0 0 0
Olivet (4-1) 2 2 4
Trine 1
Anderson 3
Final
Trine
1
Anderson
3
Final 1 2 T
Trine () 0 1 1
Anderson (2-4) 1 2 3
Mount Union 2
Earlham 1
Final
@ Springfield, Ohio
Mount Union
2
Earlham
1
Final 1 2 T
Mount Union (4-2-1) 0 2 2
Earlham (1-5-0) 0 1 1
Sun., September 19
Manchester 0
Alma 0
Final - 2OT
@ Olivet College
Manchester
0
Alma
0
Final 1 2 OT 2OT T
Manchester (1-4-2) 0 0 0 0 0
Alma (1-4-1) 0 0 0 0 0
Westminster (MO) 3
Hanover 0
Final
Westminster (MO)
3
Hanover
0
Final 1 2 T
Westminster (MO) (6-2) 1 2 3
Hanover (2-5) 0 0 0
Earlham 0
Wittenberg 2
Earlham
0
Wittenberg
2
Final 1 2 T
Earlham (1-6-0) 0 0 0
Wittenberg (3-3-2) 1 1 2
Tue., September 21
Great Lake Christian 0
Defiance 5
Final
Great Lake Christian
0
Defiance
5
Final 1 2 T
Great Lake Christian () 0 0 0
Defiance (4-2-1) 3 2 5
Manchester 0
Goshen 1
Final
Manchester
0
Goshen
1
- 2nd 1 2 T
Manchester () 0 0 0
Goshen () 1 0 1
Mount St. Joseph 2
Wittenberg 1
Mount St. Joseph
2
Wittenberg
1
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (1-5-1) 1 1 2
Wittenberg (3-4-2) 0 1 1
Wed., September 22
Marygrove 6
Bluffton 3
Final
Marygrove
6
Bluffton
3
Final 1 2 T
Marygrove (4-5) 3 3 6
Bluffton (2-4) 0 3 3
Maryville (Tenn.) 2
Transylvania 1
Final
Maryville (Tenn.)
2
Transylvania
1
Final 1 2 T
Maryville (Tenn.) (3-3) 2 0 2
Transylvania (4-2-1) 0 1 1
Wabash 1
Franklin 0
Final
Wabash
1
Franklin
0
90:00 - 2nd 1 2 T
Wabash (5-3-0) 0 1 1
Franklin (2-4-1) 0 0 0
Anderson 2
Cincinnati Christian 2
Final - 2OT
Anderson
2
Cincinnati Christian
2
Final 1 2 OT 2OT T
Anderson (4-3-1) 1 1 0 0 2
Cincinnati Christian (3-4-1) 0 2 0 0 2
Rose-Hulman 2
Ill. Wesleyan 1
Final - OT
Rose-Hulman
2
Ill. Wesleyan
1
Final 1 2 OT T
Rose-Hulman (2-5-2) 0 1 1 2
Ill. Wesleyan (1-4-1) 1 0 0 1
Sat., September 25
Earlham 1
Oberlin 0
Final
Freedom Trophy
Earlham
1
Oberlin
0
Final 1 2 T
Earlham (1-7-0) 1 0 1
Oberlin (3-7-0) 0 0 0
Final
Bluffton
0
Mount St. Joseph
5
Final 1 2 T
Bluffton (2-5, 0-1 HCAC) 0 0 0
Mount St. Joseph (2-5-1, 1-0) 4 1 5
Final
Manchester
0
Transylvania
1
Final 1 2 T
Manchester (1-6-2, 0-1 HCAC) 0 0 0
Transylvania (5-2-1, 1-0 HCAC) 0 1 1
Final - 2OT
Anderson
0
Defiance
0
Final 1 2 OT 2OT T
Anderson (2-4-2, 0-0-1 HCAC) 0 0 0 0 0
Defiance (4-2-2, 0-0-1 HCAC) 0 0 0 0 0
Final
Hanover
0
Rose-Hulman
9
Final 1 2 T
Hanover (2-6, 0-1 HCAC) 0 0 0
Rose-Hulman (3-5-2, 1-0 HCAC) 4 5 9
Sun., September 26
Franklin 2
Concordia Chicago 0
Final
Franklin
2
Concordia Chicago
0
Final 1 2 T
Franklin (3-4-1) 1 1 2
Concordia Chicago (2-6-2) 0 0 0
Tue., September 28
Manchester 1
Ohio Northern 4
Final
Manchester
1
Ohio Northern
4
Final 1 2 T
Manchester (1-7-2, 0-1 HCAC) 0 1 1
Ohio Northern (8-3, 1-0 OAC) 2 2 4
Spalding 1
Anderson 1
Final - 2OT
Spalding
1
Anderson
1
Final 1 2 OT 2OT T
Spalding (0-0-2) 0 1 0 0 1
Anderson (2-4-3) 1 0 0 0 1
Cincinnati Christian 2
Earlham 3
Final
Cincinnati Christian
2
Earlham
3
Final 1 2 T
Cincinnati Christian (5-4-1) 2 0 2
Earlham (3-6) 3 0 3
Millikin 0
Rose-Hulman 5
Final
Millikin
0
Rose-Hulman
5
Final 1 2 T
Millikin (4-5-0) 0 0 0
Rose-Hulman (4-5-2) 2 3 5
Wed., September 29
Heidelberg 6
Bluffton 0
Final
Heidelberg
6
Bluffton
0
Final 1 2 T
Heidelberg (6-3) 2 4 6
Bluffton (2-6) 0 0 0
Berea 0
Transylvania 4
Final
Berea
0
Transylvania
4
Final 1 2 T
Berea (0-6) 0 0 0
Transylvania (6-2-1) 0 4 4
Ohio Northern 3
Defiance 2
Final
Ohio Northern
3
Defiance
2
Final 1 2 T
Ohio Northern (9-3-0) 3 0 3
Defiance (4-3-2) 0 2 2
Anderson 2
Huntington 2
Final - 2OT
Anderson
2
Huntington
2
Final 1 2 OT 2OT T
Anderson (2-4-4) 1 1 0 0 2
Huntington (0-0-1) 0 2 0 0 2
Baldwin-Wallace 3
Mount St. Joseph 0
Final
Baldwin-Wallace
3
Mount St. Joseph
0
Final 1 2 T
Baldwin-Wallace (7-2-2) 2 1 3
Mount St. Joseph (2-6-1) 0 0 0
Sat., October 02
Final
Defiance
3
Hanover
1
Final 1 2 T
Defiance (5-3-2; 1-0-1 HCAC) 1 2 3
Hanover (2-7; 0-2 HCAC) 1 0 1
Final
Mount St. Joseph
0
Rose-Hulman
5
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (2-7-1, 1-1 HCAC) 0 0 0
Rose-Hulman (5-5-2, 2-0 HCAC) 1 4 5
Final
Franklin
1
Manchester
0
- 2nd 1 2 T
Franklin (4-4-1, 1-0 HCAC) 0 1 1
Manchester (1-8-2, 0-2 HCAC) 0 0 0
Final
Transylvania
3
Bluffton
0
Final 1 2 T
Transylvania (7-2-1, 2-0 HCAC) 2 1 3
Bluffton (2-7, 0-2 HCAC) 0 0 0
Final
Anderson
2
Earlham
1
Final 1 2 T
Anderson (3-4-4) 1 1 2
Earlham (3-7) 1 0 1
Mon., October 04
Thomas More 3
Hanover 0
Final
Thomas More
3
Hanover
0
Final 1 2 T
Thomas More (7-2-1) 2 1 3
Hanover (2-8) 0 0 0
Tue., October 05
Transylvania 2
Wabash 1
Final - OT
Transylvania
2
Wabash
1
Final 1 2 OT T
Transylvania (8-2-1) 1 0 1 2
Wabash (6-6) 0 1 0 1
Final
Earlham
4
Bluffton
1
Final 1 2 T
Earlham (4-7, 1-1 HCAC) 0 4 4
Bluffton (2-8, 0-3 HCAC) 0 1 1
Wed., October 06
Mount St. Joseph 0
Urbana 5
Final
Mount St. Joseph
0
Urbana
5
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (2-8-1) 0 0 0
Urbana (4-6-0) 1 4 5
Final - 2OT
Franklin
1
Anderson
1
Final 1 2 OT 2OT T
Franklin (2-9-2) 1 0 0 0 1
Anderson (3-5-4) 0 1 0 0 1
Defiance 0
Marygrove 2
Final
Defiance
0
Marygrove
2
- 2nd 1 2 T
Defiance (5-4-2) 0 0 0
Marygrove (5-6) 0 2 2
Thu., October 07
Kenyon 4
Manchester 0
Final
Kenyon
4
Manchester
0
- 2nd 1 2 T
Kenyon (9-1-1) 3 1 4
Manchester (1-9-2) 0 0 0
Sat., October 09
Final
Franklin
4
Defiance
1
Final 1 2 T
Franklin (5-4-2; 2-0-1) 2 2 4
Defiance (5-5-2; 1-2-1) 1 0 1
Final
Mount St. Joseph
0
Earlham
3
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (2-9-1, 1-2) 0 0 0
Earlham (5-7, 2-1) 2 1 3
Final
Bluffton
0
Anderson
2
Final 1 2 T
Bluffton (0-4) 0 0 0
Anderson (2-0-2) 1 1 2
Final - 2OT
Rose-Hulman
2
Transylvania
2
Final 1 2 OT 2OT T
Rose-Hulman (5-5-3, 2-0-1 HCAC) 2 0 0 0 2
Transylvania (8-2-2, 2-0-1 HCAC) 2 0 0 0 2
Final
Hanover
2
Manchester
5
- 2nd 1 2 T
Hanover (2-9, 0-3 HCAC) 1 1 2
Manchester (2-9-2, 1-2 HCAC) 1 4 5
Mon., October 11
Ohio Christian 0
Anderson 3
Final
Ohio Christian
0
Anderson
3
Final 1 2 T
Ohio Christian (8-6) 0 0 0
Anderson (2-0-2;5-4-5) 2 1 3
Tue., October 12
Final
Hanover
3
Mount St. Joseph
1
Final 1 2 T
Hanover (3-9, 1-4, HCAC) 2 1 3
Mount St. Joseph (2-10-1, 1-3 HCAC) 0 1 1
Final - 2OT
Rose-Hulman
1
Franklin
1
Final 1 2 OT 2OT T
Rose-Hulman (5-5-4 (2-0-2 HCAC)) 0 1 0 0 1
Franklin (5-4-3 (2-0-2 HCAC)) 1 0 0 0 1
Wed., October 13
Bluffton 0
Rochester (Mich.) 2
Final
Bluffton
0
Rochester (Mich.)
2
- 2nd 1 2 T
Bluffton (2-10) 0 0 0
Rochester (Mich.) (4-8-1) 1 1 2
Final
Manchester
1
Defiance
0
Final 1 2 T
Manchester (2-10;2-2 HCAC) 1 0 1
Defiance (5-6-2; 1-2-1 HCAC) 0 0 0
Sat., October 16
Final
Rose-Hulman
1
Manchester
2
Final 1 2 T
Rose-Hulman (5-6-4, 2-1-2 HCAC) 0 1 1
Manchester (4-9-2, 3-2 HCAC) 0 2 2
Final
Mount St. Joseph
1
Anderson
4
Final 1 2 T
Mount St. Joseph () 0 1 1
Anderson (6-4-5, 3-0-2 HCAC) 1 3 4
Final
Earlham
1
Hanover
0
Final 1 2 T
Earlham (6-7; 3-1 HCAC) 1 0 1
Hanover (3-10; 1-4 HCAC) 0 0 0
Final
Defiance
1
Transylvania
2
Final 1 2 T
Defiance (5-7-2, 1-2-1 HCAC) 0 1 1
Transylvania (9-2-2, 2-0-1 HCAC) 0 2 2
Final
Franklin
6
Bluffton
0
Final 1 2 T
Franklin (6-4-3, 3-0-2 HCAC) 3 3 6
Bluffton (2-11, 0-5 HCAC) 0 0 0
Sun., October 17
Final
Transylvania
2
Earlham
1
Final 1 2 T
Transylvania (10-2-2,4-0-1) 1 1 2
Earlham (6-8, 3-2) 1 0 1
Tue., October 19
Final
Manchester
1
Bluffton
0
Final 1 2 T
Manchester (5-9-2, 4-2 HCAC) 1 0 1
Bluffton (2-12, 0-6 HCAC) 0 0 0
Final
Anderson
2
Rose-Hulman
0
Final 1 2 T
Anderson (7-4-5, 4-0-2 HCAC) 0 2 2
Rose-Hulman (5-7-4, 2-2-2 HCAC) 0 0 0
Wed., October 20
Final
Hanover
0
Transylvania
4
Final 1 2 T
Hanover (3-11, 1-5) 0 0 0
Transylvania (11-2-2, 5-0-1) 0 4 4
Final
Earlham
3
Defiance
0
Final 1 2 T
Earlham (7-8; 4-2 HCAC) 1 2 3
Defiance (5-8-2; 1-4-1 HCAC) 0 0 0
Final
Mount St. Joseph
0
Franklin
2
90:00 - 2nd 1 2 T
Mount St. Joseph (2-12-1, 1-5 HCAC) 0 0 0
Franklin (7-4-3, 4-0-2 HCAC) 1 1 2
Sat., October 23
Final - OT
Bluffton
0
Rose-Hulman
1
Final 1 2 OT T
Bluffton (2-13, 0-7 HCAC) 0 0 0 0
Rose-Hulman (6-7-4, 3-2-2 HCAC) 0 0 1 1
Final
Manchester
1
Earlham
0
Final 1 2 T
Manchester (6-9-2, 5-2) 0 1 1
Earlham (7-9, 4-3) 0 0 0
Final
Defiance
1
Mount St. Joseph
4
Final 1 2 T
Defiance (5-9-2, 1-5-1 HCAC) 0 1 1
Mount St. Joseph (3-12-1, 2-5 HCAC) 1 3 4
Final
Transylvania
5
Franklin
0
Final 1 2 T
Transylvania (12-2-2, 6-0-1 HCAC) 3 2 5
Franklin (7-5-3, 4-1-2 HCAC) 0 0 0
Final
Hanover
0
Anderson
3
Final 1 2 T
Hanover (1-6;3-12) 0 0 0
Anderson (5-0-2;8-4-5) 3 0 3
Tue., October 26
Final
Manchester
0
Anderson
1
- 2nd 1 2 T
Manchester (6-10-2, 5-3 HCAC) 0 0 0
Anderson (9-4-5, 6-0-2 HCAC) 1 0 1
Final
Transylvania
2
Mount St. Joseph
0
Final 1 2 T
Transylvania (13-2-2, 7-0-1 HCAC) 2 0 2
Mount St. Joseph (3-13-1, 2-6 HCAC) 0 0 0
Wed., October 27
Final
Rose-Hulman
2
Earlham
1
Final 1 2 T
Rose-Hulman (7-7-4, 4-2-2) 1 1 2
Earlham (7-10, 4-4) 0 1 1
Thu., October 28
Final
Defiance
0
Bluffton
1
Final 1 2 T
Defiance (5-10-2, 1-6-1 HCAC) 0 0 0
Bluffton (3-13, 1-7 HCAC) 1 0 1
Final
Franklin
1
Hanover
0
Final 1 2 T
Franklin (8-5-3; 5-2-1 HCAC) 0 1 1
Hanover (3-13; 1-7 HCAC) 0 0 0
Sat., October 30
Final - OT
Anderson
0
Transylvania
1
Final 1 2 OT T
Anderson (9-5-5, 6-1-2) 0 0 0 0
Transylvania (14-2-2, 8-0-1) 0 0 1 1
Final
Mount St. Joseph
1
Manchester
2
- 2nd 1 2 T
Mount St. Joseph (3-14-1, 2-7 HCAC) 0 1 1
Manchester (7-10-2, 6-3 HCAC) 1 1 2
Final
Bluffton
1
Hanover
0
Final 1 2 T
Bluffton (4-13; 2-7 HCAC) 1 0 1
Hanover (3-14; 1-8 HCAC) 0 0 0
Final - 2OT
Earlham
1
Franklin
1
110:00 - 2OT 1 2 OT 2OT T
Earlham (7-10-1, 4-4-1 HCAC) 0 1 0 0 1
Franklin (8-5-4, 5-1-3 HCAC) 0 1 0 0 1
Final
Rose-Hulman
2
Defiance
1
Final 1 2 T
Rose-Hulman (8-7-4; 5-2-2 HCAC) 1 1 2
Defiance (5-11-2; 1-7-1 HCAC) 1 0 1
Wed., November 03
Final - PK Home
HCAC AQ Tournament Semifinal
Franklin
1
Anderson
1
Final 1 2 OT 2OT T
Franklin (8-5-5) 0 1 0 0 1
Anderson (9-5-6) 1 0 0 0 1
Final - OT
HCAC AQ Tournament Semifinal
Manchester
2
Transylvania
3
Final 1 2 OT T
Manchester (7-11-2) 0 2 0 2
Transylvania (15-2-2) 2 0 1 3
Sat., November 06
Final
HCAC AQ Tournament Championship
Anderson
0
Transylvania
2
Final 1 2 T
Anderson (9-6-6) 0 0 0
Transylvania (16-2-2) 0 2 2
Thu., November 11
Transylvania 1
Lynchburg 3
Final
NCAA Tournament First Round
Transylvania
1
Lynchburg
3
Final 1 2 T
Transylvania (16-3-2) 0 1 1
Lynchburg (16-4-1) 1 2 3