2014-15 HCAC Men's Tennis Schedule/Results

Date Away Home Status Links
 
September
Fri., Sep. 05 Miami-Middletown 0 Mount St. Joseph 9 Final
Sat., Sep. 06 Trine 8 Franklin 1 Final
Mon., Sep. 08 Miami-Hamilton 0 Mount St. Joseph 9 Final
Thu., Sep. 11 Manchester 2 Bethel (IN) 7 Final
Sat., Sep. 13 Goshen 8 Anderson 1 Final
Tue., Sep. 16 Indiana-East 5 Franklin 4 Final
Wed., Sep. 17 Mount St. Joseph 0 Capital 9 Final
Thu., Sep. 18 Georgetown (KY) 8 Hanover 1 Final
  Manchester 1 St. Francis (Ind.) 8 Final
Mon., Sep. 22 Indiana-East 7 Mount St. Joseph 2 Final
Tue., Sep. 23 Adrian 9 Manchester 0 Final
Thu., Sep. 25 St. Francis (Ind.) 9 Anderson 0 Final
 
February
Wed., Feb. 04 Franklin 0 Wabash 9 Final
Sat., Feb. 07 Ind.-Southeast 6 Rose-Hulman 3 Final
Sat., Feb. 14 Webster 0 Rose-Hulman 9 Final
Wed., Feb. 18 Earlham 2 Wabash 7 Final
Sat., Feb. 21 Roosevelt 8 Defiance 1 Final
  Earlham 5 Rhodes 4 Final
  @ Greencastle, IN
Sun., Feb. 22 Earlham 0 DePauw 9 Final
Tue., Feb. 24 Alma 4 Defiance 5 Final
Sat., Feb. 28 Muskingum 0 Defiance 9 Final
  Monmouth (Ill.) 4 Rose-Hulman 5 Final
  @ Crawfordsville, Ind.
  Thomas More 0 Defiance 9 Final
  Rose-Hulman 2 Wabash 7 Final
 
March
Fri., Mar. 06 Greenville 3 Franklin 6 Final
  West Indy Racquet Club
Sat., Mar. 07 Earlham 0 Oberlin 9 Final
  @ Delaware, OH
  Earlham 3 Ohio Wesleyan 6 Final
Tue., Mar. 10 Lawrence Tech 8 Defiance 1 Final
  @ Hilton Head, SC
  Transylvania 0 Mississippi Col. 9 Final
  @ Orange Beach (Ala.) Tennis Center
Wed., Mar. 11 Manchester 0 Trine 9 Final
  Indiana Tech 9 Franklin 0 Final
Thu., Mar. 12 Gordon 8 Defiance 1 Final
  at Evian Tennis Club @ Hilton Head, S.C.
Fri., Mar. 13 Birmingham Southern 8 Transylvania 1 Final
  @ Orange Beach, Ala.
  Capital 7 Earlham 2 Final
Sat., Mar. 14 Rose-Hulman 8 Franklin 1 Final
Sun., Mar. 15 Berea 1 Hanover 8 Final
Tue., Mar. 17 Earlham 9 William Peace 0 Final
Wed., Mar. 18 Earlham 3 Roanoke 6 Final
Thu., Mar. 19 Earlham 5 Shenandoah 4 Final
  Oakland City 0 Hanover 5 Final
Sat., Mar. 21 Baldwin Wallace 7 Defiance 2 Final
  Transylvania 4 Centre 5 Final
  Capital 8 Hanover 1 Final
  @ at Wabash College (Ind.)
  Hanover 0 Wabash 5 Final
Sun., Mar. 22 Rose-Hulman 9 Mount St. Joseph 0 Final
Thu., Mar. 26 Rochester (Mich.) 1 Defiance 8 Final
Fri., Mar. 27 Neb. Wesleyan 2 Franklin 7 Final
  @ Hilton Head, S.C.
Sat., Mar. 28 Defiance 8 Mount St. Joseph 1 Final
  Rose-Hulman 9 Hanover 0 Final
  Earlham 0 Denison 9 Final
Mon., Mar. 30 Heidelberg 1 Defiance 8 Final
  Indiana-East 2 Hanover 7 Final
Tue., Mar. 31 Thomas More   Mount St. Joseph   4:30 PM
  Rose-Hulman   DePauw   6:30 PM
 
April
Wed., Apr. 01 Manchester   Defiance   4:00 PM
  Hanover   Mount St. Joseph   4:00 PM
  Earlham   Transylvania   4:00 PM
Thu., Apr. 02 Manchester   St. Francis (Ind.)   4:30 PM
Fri., Apr. 03 Hanover   Brescia   3:30 PM
Sat., Apr. 04 Transylvania   Defiance   10:00 AM
  Anderson   Earlham   12:00 PM
  Hanover   Oakland City   1:00 PM
  Manchester   Franklin   2:00 PM
Sun., Apr. 05 Berea   Transylvania   12:00 PM
Wed., Apr. 08 Defiance   Earlham   TBA
  Transylvania   Hanover   4:00 PM
  Anderson   Rose-Hulman   4:00 PM
  Mount St. Joseph   Franklin   5:00 PM
Thu., Apr. 09 Brescia   Rose-Hulman   TBA
  Trine   Hanover   4:00 PM
Fri., Apr. 10 Rose-Hulman   Indiana Tech   3:30 PM
  @ Wildwood Racquet Club - Fort Wayne
  Heidelberg   Mount St. Joseph   4:00 PM
Sat., Apr. 11 Manchester   Hanover   10:00 AM
  Anderson   Transylvania   10:00 AM
  Mount St. Joseph   Berea   11:00 AM
  Franklin   Earlham   12:00 PM
  Rose-Hulman   Defiance   12:00 PM
  Rose-Hulman   IPFW   5:00 PM
Sun., Apr. 12 Franklin   Transylvania   12:00 PM
  Rose-Hulman   Manchester   1:00 PM
Mon., Apr. 13 Oakland City   Rose-Hulman   6:00 PM
Wed., Apr. 15 Defiance   Anderson   TBA
  Earlham   Mount St. Joseph   4:30 PM
Thu., Apr. 16 Bethel (IN)   Manchester   2:30 PM
Fri., Apr. 17 Franklin   Anderson   4:00 PM
Sat., Apr. 18 Defiance   Hanover   TBA
  Transylvania   Manchester   10:00 AM
  Mount St. Joseph   Anderson   12:00 PM
  Earlham   Rose-Hulman   6:00 PM
Sun., Apr. 19 Hanover   Franklin   12:00 PM
  Earlham   Manchester   1:00 PM
  Warsaw, IN
Wed., Apr. 22 Hanover   Earlham   TBA
  Anderson   Manchester   4:00 PM
  Mount St. Joseph   Transylvania   5:00 PM
Fri., Apr. 24 Hanover   Taylor   4:30 PM
Sat., Apr. 25 Hanover   Anderson   TBA
  Manchester   Mount St. Joseph   10:00 AM
  Franklin   Defiance   12:00 PM
  Transylvania   Rose-Hulman   12:00 PM
Wed., Apr. 29 Rose-Hulman   Vincennes   TBA