Cross Country Schedule

Note: Games in Dark Blue Indicate Conference Contests; Bold Indicates Victor


Date Away Score Home Score    
Sep. 1 Anderson 1st Anderson Invitational out of 2 Final Recap
  Bluffton 2nd Anderson Invitational out of 2 Final Recap
  Defiance 2nd Manchester Hokum Karem out of 2 Final Results
  Manchester 1st Manchester Hokum Karem out of 2 Final Results
  Transylvania Asbury Invitational No Team Score Final Results
Sep. 2 Mount St. Joseph 4th Mount St. Joseph Invitational out of 5 Final Results
Sep. 3 Anderson 4th Wabash Hokum Karem out of 6 Final Results
  Earlham 4th Franklin Invitational out of 7 Final Results
  Hanover 6th Franklin Invitational out of 7 Final Results
  Rose-Hulman 6th Wabash Hokum Karem out of 6 Final Results
  Franklin 2nd Franklin Invitational out of 7 Final Results
Sep. 10 Bluffton Defiance Invitational No Team Score Final Results
  Defiance Defiance Invitational No Team Score Final Results
  Hanover 4th Hanover Invitational out of 4 Final Results
  Manchester 5th GLCA Championships out of 17 Final Results
  Delaware, Ohio
  Mount St. Joseph 13th Queen City Invitational out of 13 Final Results
  Alexandria, Kentucky
  Rose-Hulman 3rd Hanover Invitational out of 4 Final Results
  Transylvania Queen City Invitational No Team Score Final Results
  Alexandria, Kentucky
  Franklin 2nd Hanover Invitational out of 4 Final Results
Sep. 16 Anderson 8th Indiana Intercollegiate out of 15 Final Results
  Bloomington, Indiana
  Earlham 13th Indiana Intercollegiate out of 15 Final Results
  Bloomington, Indiana
  Manchester 4th Indiana Intercollegiate out of 15 Final Results
  Bloomington, Indiana
  Mount St. Joseph National Catholic Invitational No Team Score Final Results
  South Bend, Indiana
  Rose-Hulman 6th Indiana Intercollegiate out of 15 Final Results
  Bloomington, Indiana
  Franklin 9th Indiana Intercollegiate out of 15 Final Results
  Bloomington, Indiana
Sep. 17 Defiance 3rd Penn State-Behrend Invitational out of 14 Final Results
Sep. 24 Bluffton 11th Otterbein Invitational out of 13 Final Results
  Manchester 3rd Otterbein Invitational out of 13 Final Results
  Transylvania 13th Otterbein Invitational out of 13 Final Results
Oct. 1 Bluffton 21st All-Ohio Championships out of 22 Final Results
  Cedarville, Ohio
  Anderson 2nd Earlham Invitational out of 6 Final Results
  Defiance 10th All-Ohio Championships out of 22 Final Results
  Cedarville, Ohio
  Earlham 4th Earlham Invitational out of 6 Final Results
  Hanover 13th Greater Louisville Invitational out of 35 Final Results
  Mount St. Joseph 22nd All-Ohio Championships out of 22 Final Results
  Cedarville, Ohio
  Rose-Hulman 3rd Earlham Invitational out of 6 Final Results
  Transylvania 35th Greater Louisville Invitational out of 35 Final Results
  Franklin 24th Greater Louisville Invitational out of 33 Final Results
Oct. 8 Hanover 17th Disney Classic out of 24 Final Results
  Orlando, Florida
  Rose-Hulman 10th Gibson Family Invitational out of 14 Final Results
  Franklin 3rd UW-Parkside Invitational out of 9 Final Results
  Manchester 2nd Gibson Family Invitational out of 14 Final Results
Oct. 14 Anderson 6th Wilmington Invitational out of 26 Final Results
  Defiance 10th Wilmington Invitational out of 26 Final Results
  Hanover 17th Wilmington Invitational out of 26 Final Results
  Mount St. Joseph 25th Wilmington Invitational out of 26 Final Results
  Rose-Hulman 11th Wilmington Invitational out of 26 Final Results
  Transylvania 26th Wilmington Invitational out of 26 Final Results
  Franklin 9th Wilmington Invitational out of 26 Final Results
Oct. 15 Bluffton 34th Oberlin Invitational out of 34 Final Results
  Earlham 6th Manchester Invitational out of 8 Final Results
  Manchester 1st Manchester Invitational out of 8 Final Results
Oct. 29 HCAC Championships Final Results
  Anderson University: Mounds State Park
Nov. 12 NCAA Division III Great Lakes Regional Final Results
  Oberlin College
Nov. 19 Manchester 30th NCAA Division III Championship out of 32 Final Results