Cross Country Schedule

Note: Games in Dark Blue Indicate Conference Contests; Bold Indicates Victor


Date Away Score Home Score    
Aug. 31 Anderson 5th Manchester Hokum Karem out of 5 Final Results
  Bluffton 2nd Bluffton Invitational out of 4 Final Results
  Defiance 4th Manchester Hokum Karem out of 5 Final Results
  Hanover 3rd Asbury Invitational out of 6 Final Results
  Manchester 1st Manchester Hokum Karem out of 5 Final Results
  Transylvania 7th Franklin Invitational out of 8 Final Results
  Earlham 6th Franklin Invitational out of 8 Final Results
  Franklin 4th Franklin Invitational out of 8 Final Results
  Mount St. Joseph 8th Franklin Invitational out of 8 Final Results
Sep. 6 Bluffton 3rd Queen City Invitational out of 10 Final Results
  Defiance 2nd Defiance Duals out of 2 Final Results
  Manchester 1st Defiance Duals out of 2 Final Results
Sep. 7 Anderson 2nd Anderson Invitational out of 5 Final Results
  Hanover 10th Hanover Invitational out of 13 Final Results
  Mount St. Joseph 13th Hanover Invitational out of 13 Final Results
  Earlham 4th Anderson Invitational out of 5 Final Results
  Franklin 9th Hanover Invitational out of 13 Final Results
Sep. 14 Bluffton 10th Calvin Invitational out of 27 Final Results
  Defiance 16th Calvin Invitational out of 27 Final Results
  Manchester 4th Calvin Invitational out of 27 Final Results
  Mount St. Joseph 8th Kentucky Invitaitonal out of 9 Final Results
  Transylvania 9th Kentucky Invitaitonal out of 9 Final Results
Sep. 20 Anderson 11th Indiana Little State out of 19 Final Results
  Bloomington, IN
  Hanover 10th Indiana Little State out of 19 Final Results
  Bloomington, IN
  Manchester 3rd Indiana Little State out of 19 Final Results
  Bloomington, IN
  Rose-Hulman 4th Indiana Little State out of 19 Final Results
  Bloomington, IN
  Earlham 16th Indiana Little State out of 19 Final Results
  Bloomington, IN
  Franklin 7th Indiana Little State out of 19 Final Results
  Bloomington, IN
Sep. 21 Bluffton 5th Otterbein Invitational out of 17 Final Results
  Defiance 10th Otterbein Invitational out of 17 Final Results
  Transylvania 17th Otterbein Invitational out of 17 Final Results
Oct. 4 Mount St. Joseph 21st All-Ohio Championship out of 21 Final Results
  Cedarville, OH
  Bluffton 12th All-Ohio Championship out of 21 Final Results
  Cedarville, OH
  Defiance 16th All-Ohio Championship out of 21 Final Results
  Cedarville, OH
Oct. 5 Anderson 1st Earlham Invitational out of 4 Final Results
  Hanover 19th NCAA Division III Pre-Nationals out of 19 Final Results
  Hanover, IN
  Manchester 2nd NCAA Division III Pre-Nationals out of 19 Final Results
  Hanover, IN
  Rose-Hulman 8th NCAA Division III Pre-Nationals out of 19 Final Results
  Hanover, IN
  Transylvania Greater Louisville Meet No Team Score Final Results
  Earlham 2nd Earlham Invitational out of 4 Final Results
  Franklin 6th Greater Louisville Meet out of 38 Final Results
Oct. 12 Mount St. Joseph 19th Walt Disney World Classic out of 19 Final Results
  Orlando, FL
Oct. 18 Anderson 21st Wilmington Invitational out of 36 Final Results
  Defiance 23rd Wilmington Invitational out of 36 Final Results
  Hanover 16th Wilmington Invitational out of 36 Final Results
  Rose-Hulman 7th Wilmington Invitational out of 36 Final Results
  Transylvania 31st Wilmington Invitational out of 36 Final Results
  Franklin 20th Wilmington Invitational out of 36 Final Results
  Mount St. Joseph 34th Wilmington Invitational out of 36 Final Results
Oct. 19 Bluffton 15th Oberlin Invitational out of 31 Final Results
  Manchester 1st Manchester Invitational out of 4 Final Results
  Earlham 3rd Manchester Invitational out of 4 Final Results
Nov. 2 HCAC Championship Manchester Wins Final Results
  Defiance, OH
Nov. 16 NCAA Division III Regional Final Results
  Grand Rapids, Mich.
Nov. 23 Manchester 30th NCAA Division III Championships out of 32 Final Results
  Hanover, IN