Standings

2018-19
  • 2018-19

2019 Softball Standings

HCAC ALL
Mount St. Joseph 0-0 15-4
Anderson 0-0 4-2
Hanover 0-0 6-6
Manchester 0-0 2-2
Transylvania 0-0 6-6
Defiance 0-0 6-8
Franklin 0-0 3-5
Rose-Hulman 0-0 2-6
Bluffton 0-0 2-10
Thu Mar 21
9:00 AM
St. Lawrence
vs. Manchester
@ Clermont, Fla. Legends Way Field #1
Thu Mar 21
11:15 AM
Manchester
vs. D'Youville
@ Clermont, Fla. Legends Way Field #2
Thu Mar 21
2:00 PM
Albion
at Bluffton
Thu Mar 21
3:30 PM
St. Mary's (Ind.)
at Franklin
Rescheduled from 3/20
Thu Mar 21
3:45 PM
Kalamazoo
vs. Anderson
@ Clermont, Fla.
Thu Mar 21
4:15 PM
Albion
at Bluffton
Thu Mar 21
5:30 PM
St. Mary's (Ind.)
at Franklin
Rescheduled from 3/20
Thu Mar 21
6:00 PM
Anderson
vs. Macalester
@ Clermont, Fla. (Legends Way Ballfield - Diamond #1)
Fri Mar 22
9:30 AM
Manchester
vs. New Paltz
@ Clermont, Fla. Osceola Field #1
Fri Mar 22
12:00 PM
Ripon
vs. Manchester
@ Clermont, Fla. Osceola Field #5
Fri Mar 22
6:30 PM
Hanover
at Spalding
Fri Mar 22
8:30 PM
Hanover
at Spalding
Sat Mar 23
9:30 AM
Thomas (ME)
vs. Manchester
@ Clermont, Fla. Osceola Field #2
Sat Mar 23
9:45 AM
Me.-Farmington
vs. Franklin
@ Osceola, Fla.
Sat Mar 23
11:45 AM
Manchester
vs. Allegheny
@ Clermont, Fla. Osceola Field #2
Sat Mar 23
12:00 PM
Franklin
vs. Kalamazoo
@ Kissimmee, Fla. Osceola County Softball Complex 5
Sat Mar 23
1:00 PM
Rose-Hulman
at Spalding
Sat Mar 23
1:00 PM
Centre
at Mount St. Joseph
Kinder Morgan Softball Complex
Sat Mar 23
3:00 PM
Centre
at Mount St. Joseph
Sat Mar 23
3:00 PM
Rose-Hulman
at Spalding
Sun Mar 24
1:00 PM
Bluffton
at Alma
Sun Mar 24
1:00 PM
Wittenberg
at Transylvania
Sun Mar 24
1:30 PM
St. Thomas (Minn.)
vs. Franklin
@ Clermont, Fla. - Legends Way
Sun Mar 24
3:00 PM
Bluffton
at Alma
Sun Mar 24
3:00 PM
Wittenberg
at Transylvania
Sun Mar 24
3:45 PM
Franklin
vs. Wis.-Eau Claire
@ Clermont, Fla. - Field 2
No Event
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule
Sun Mar 17
Final
4 Alma
3 at Franklin
Sun Mar 17
Final - 5 innings
1 Anderson
9 vs. Bethel (Minn.)
@ Clermont, Fla.
Sun Mar 17
Final
7 Alma
9 at Franklin
Sun Mar 17
Final
5 Allegheny
3 vs. Anderson
@ Clermont, Fla.
Mon Mar 18
Final
1 Manchester
6 vs. Bethel (Minn.)
@ Clermont, Fla. Osceola Field #4
Mon Mar 18
Final
6 Macalester
8 at Manchester
Osceola Field #4
Mon Mar 18
Final
12 Oberlin
2 at Bluffton
Mon Mar 18
Final
0 Berea
2 at Mount St. Joseph
Mon Mar 18
Final - 6 innings
9 Oberlin
5 at Bluffton
Mon Mar 18
Final - 5 innings
1 Berea
11 at Mount St. Joseph
Tue Mar 19
Final - 9 innings
10 Manchester
9 vs. Trinity (Conn.)
@ Clermont, Fla. Osceola Field #1
Tue Mar 19
Final
0 Ripon
1 vs. Anderson
@ CLERMONT, Fla.
Tue Mar 19
Final
11 Clarkson
9 vs. Manchester
@ Clermont, Fla. Osceola Field #1
Tue Mar 19
Final
5 Anderson
4 vs. Hope
@ Clermont, FL
Wed Mar 20
Final
5 Defiance
8 at Heidelberg
Wed Mar 20
Final
6 Defiance
4 at Heidelberg
Wed Mar 20
Final
3 Mount St. Joseph
2 at Otterbein
Wed Mar 20
Postponed
St. Mary's (Ind.)
at Franklin
Wed Mar 20
Final
2 Mount St. Joseph
1 at Otterbein
Wed Mar 20
Postponed
St. Mary's (Ind.)
at Franklin
View Full Schedule

Instagram