2019-20 HCAC Women's Basketball Schedule

Fri., November 08
Adrian
Manchester
7:00 PM
Sat., November 09
St. Mary's (Ind.)
Earlham
2:00 PM
Mon., November 11
Alma
Bluffton
7:00 PM
Tue., November 12
Ohio Northern
Anderson
7:00 PM
DePauw
Earlham
7:00 PM
Spalding
Transylvania
7:00 PM
Wed., November 13
Defiance
Olivet
7:30 PM
Fri., November 15
St. Mary's (Ind.)
Hanover
5:30 PM
@ Holland, Mich.
MacMurray
Manchester
7:00 PM
Main View Tip-Off Tournament
Sat., November 16
TBA
Main View Tip-Off Tournament
Bluffton
Olivet
2:00 PM
Hanover
Hope
3:00 PM
Tip Off Classic
Muskingum
Mount St. Joseph
3:00 PM
Tue., November 19
Alma
Earlham
6:30 PM
Transylvania
Berea
7:00 PM
Mount St. Joseph
Heidelberg
7:00 PM
Fri., November 22
Franklin
TBD
TBA
@ Wilmington College Invitational - Wilmington, Ohio
Hanover
Spalding
TBA
Franklin
Wilmington (Ohio)
6:00 PM
Fred Raizk Memorial Tournament
Manchester
Kalamazoo
7:30 PM
Sat., November 23
Anderson
Alma
TBA
Franklin
TBD
TBA
@ Wilmington College Invitational - Wilmington, Ohio
Defiance
St. Mary's (Ind.)
1:00 PM
Rose-Hulman
Berea
1:00 PM
Bluffton
Oberlin
1:00 PM
Transylvania
Wittenberg
2:00 PM
2:00 PM
Mon., November 25
Bob Jones
Earlham
2:00 PM
Tue., November 26
Mount St. Joseph
Wittenberg
TBA
Ohio Northern
Defiance
5:30 PM
Heidelberg
Bluffton
6:00 PM
Rose-Hulman
Chicago
7:00 PM
Wed., November 27
Olivet
Franklin
Fri., November 29
Maryville (Tenn.)
Transylvania
8:00 PM
Sat., November 30
Beloit
Manchester
1:00 PM
Rose-Hulman
Ill. Wesleyan
3:00 PM
@ St. Louis, Mo.
Hanover
Centre
4:00 PM
6:00 PM
Sun., December 01
Rose-Hulman
DePauw / WashU
TBA
@ St. Louis, Mo.
Mon., December 02
Earlham
Wilmington (Ohio)
7:00 PM
Quaker Bowl Rivalry
Tue., December 03
Wed., December 04
Defiance
Ohio Wesleyan
7:00 PM
St. Mary-Woods
Rose-Hulman
7:30 PM
Sat., December 07
Sat., December 14
Mon., December 16
Defiance
Hiram
Tue., December 17
2:00 PM
Bluffton
Ohio Wesleyan
6:00 PM
Wed., December 18
Transylvania
Monmouth
TBA
@ UC-Santa Cruz
Eureka
Anderson
2:00 PM
Wittenberg
Franklin
3:00 PM
Mount St. Joseph
Franciscan
4:00 PM
Defiance
Adrian
7:30 PM
Thu., December 19
Transylvania
UC Santa Cruz
7:00 PM
December Classic - Kaiser Permanente Arena
Fri., December 20
Earlham
Millikin
8:00 PM
Sat., December 21
Kalamazoo
Defiance
Aurora or Simpson
Earlham
3:00 PM
Sat., December 28
TBD
Hanover
TBA
@ Westerville, Ohio
Franklin
Salve Regina
12:00 PM
@ Land of Magic Classic - Daytona, Fla.
Cairn
Bluffton
5:00 PM
Sun., December 29
Franklin
Framingham St.
12:00 PM
@ Land of Magic Classic - Daytona, Fla.
Trine
Hanover
1:00 PM
@ Westerville, Ohio
Rose-Hulman
Washington and Lee
2:00 PM
@ Music City Classic (Nashville, Tenn.)
Ohio Northern
Manchester
5:00 PM
Bishop Classic/Hoops for Hope @ Delaware, Ohio
Westminster (Pa.)
Bluffton
5:00 PM
Mon., December 30
TBA
Manchester
Heidelberg
3:00 PM
Bishop Classic/Hoops for Hope @ Delaware, Ohio
Rose-Hulman
New Paltz
6:00 PM
Kalamazoo
Anderson
7:30 PM
Fri., January 03
Sat., January 04
1:00 PM
Wed., January 08
Sat., January 11
1:00 PM
4:00 PM
Wed., January 15
7:30 PM
Sat., January 18
2:00 PM
4:00 PM
Wed., January 22
Sat., January 25
1:00 PM
Wed., January 29
7:30 PM
Sat., February 01
1:00 PM
2:00 PM
Wed., February 05
7:30 PM
Sat., February 08
2:00 PM
2:00 PM
Wed., February 12
7:30 PM
Sat., February 15
3:00 PM
Wed., February 19
Sat., February 22