2014 HCAC Women's Soccer Schedule/Results

Date Away Home Status Links
 
August
Fri., Aug. 29 Carleton 0 Transylvania 3 Final
  Waynesburg 3 Defiance 1 Final
  Manchester 1 Kenyon 2 Final
  Gambier, Ohio
  Fontbonne 2 Mount St. Joseph 1 Final - 2OT
  Hanover 3 Piedmont 0 Final
  @ Maryville, Tennessee
  Greenville 1 Earlham 2 Final
  Brescia 2 Anderson 4 Final
  Wilmington (Ohio) 0 Rose-Hulman 1 Final
  Franklin Invitational Soccer Tournament @ Franklin, Ind.
  Trine 4 Franklin 3 Final
  Franklin Invitational Soccer Tournament
Sat., Aug. 30 John Carroll 2 Transylvania 1 Final
  Manchester 0 Denison 11 Final
  Brescia 0 Earlham 2 Final
  Hanover 1 Maryville (Tenn.) 0 Final
  MC Invitational
  Greenville 1 Anderson 2 Final
  Trine 0 Rose-Hulman 1 Final
  Franklin Invitational Soccer Tournament @ Franklin, Ind.
  Wilmington (Ohio) 0 Franklin 1 Final
  Franklin Invitational Soccer Tournament
Sun., Aug. 31 Bluffton 1 Cleary 2 Final
  Mount St. Joseph 1 St. Mary's (Ind.) 2 Final - OT
  Heidelberg 1 Defiance 3 Final
 
September
Tue., Sep. 02 Trine 1 Manchester 0 Final
Wed., Sep. 03 Bluffton 0 Wooster 8 Final
  Rose-Hulman 3 Greenville 0 Final
Thu., Sep. 04 Cincinnati Christian 0 Mount St. Joseph 3 Final
Fri., Sep. 05 Defiance 2 Marietta 0 Final
  Westminster (Pa.) 3 Anderson 1 Final
Sat., Sep. 06 Transylvania 0 Kalamazoo 2 Final
  Spalding 0 Hanover 6 Final
  Rose-Hulman 1 Millikin 0 Final
  Wooster 3 Defiance 1 Final
  @ Marietta, Ohio
  Bluffton 0 Wilmington (Ohio) 3 Final
  Earlham 0 Ill. Wesleyan 10 Final
  Blackburn 0 Anderson 1 Final
  Westminster (Pa.) 1 Manchester 2 Final
Sun., Sep. 07 Transylvania 2 Albion 3 Final - 2OT
  Berea 0 Mount St. Joseph 1 Final
  Denison 2 Hanover 1 Final - OT
  Earlham 1 Millikin 1 Final - 2OT
Wed., Sep. 10 Centre 2 Hanover 1 Final
  Wilmington (Ohio) 2 Mount St. Joseph 0 Final
  St. Mary-Woods 0 Franklin 4 Final
Sat., Sep. 13 Marietta 1 Bluffton 2 Final
  Webster 0 Rose-Hulman 3 Final
  Ohio Northern 0 Transylvania 1 Final - 2OT
  Mount St. Joseph 0 Muskingum 3 Final
  Heidelberg 1 Anderson 0 Final
  Earlham 1 Spalding 4 Final
  Hanover 7 St. Mary-Woods 2 Final
  Defiance 0 Rochester (Mich.) 2 Final
Sun., Sep. 14 Manchester 0 Thomas More 5 Final
  Rose-Hulman 1 Ill. Wesleyan 4 Final
Tue., Sep. 16 Spalding 0 Anderson 2 Final
Wed., Sep. 17 Manchester   Heidelberg   4:00 PM
  Wilmington (Ohio)   Earlham   4:00 PM
  Defiance   Kenyon   4:30 PM
  Bluffton   Mount Union   5:00 PM
  Hanover   Thomas More   5:00 PM
  Franklin   DePauw   7:00 PM
Thu., Sep. 18 Mount St. Joseph   Oberlin   7:00 PM
  Transylvania   Wittenberg   7:30 PM
Fri., Sep. 19 Anderson   Illinois Tech   7:00 PM
  Homecoming Game
Sat., Sep. 20 Thomas More   Bluffton   12:00 PM
  Defiance   Wilmington (Ohio)   1:00 PM
  Otterbein   Manchester   2:00 PM
  Heidelberg   Earlham   2:00 PM
  Franklin   Fontbonne   2:00 PM
  Kenyon   Hanover   2:00 PM
  Transylvania   Ill. Wesleyan   2:00 PM
Sun., Sep. 21 Franklin   Webster   1:00 PM
  Rose-Hulman   Centre   2:00 PM
  Anderson   Concordia Chicago   2:00 PM
  Mount St. Joseph   Blackburn   4:00 PM
Mon., Sep. 22 Defiance   Oberlin   7:00 PM
Wed., Sep. 24 Grace Bible (MI)   Bluffton   TBA
  Denison   Earlham   4:00 PM
  Heidelberg   Mount St. Joseph   5:30 PM
  Spalding   Franklin   7:00 PM
Sat., Sep. 27 Franklin   Millikin   12:30 PM
  Defiance   Baldwin Wallace   1:00 PM
  Wilmington (Ohio)   Manchester   1:00 PM
  Emory   Transylvania   1:00 PM
  Bluffton   Waynesburg   2:00 PM
  Hanover   Sewanee   2:00 PM
  St. Mary-Woods   Anderson   3:30 PM
  Earlham   Capital   4:00 PM
Sun., Sep. 28 Muskingum   Defiance   2:00 PM
Mon., Sep. 29 Transylvania   Thomas More   4:00 PM
Tue., Sep. 30 Heidelberg   Bluffton   4:00 PM
  Manchester   Wittenberg   7:00 PM
 
October
Wed., Oct. 01 St. Mary-Woods   Rose-Hulman   7:00 PM
  Centre   Transylvania   7:00 PM
Sat., Oct. 04 Manchester   Transylvania   1:00 PM
  Rose-Hulman   Defiance   1:00 PM
  Anderson   Earlham   1:00 PM
  Bluffton   Hanover   1:00 PM
  Mount St. Joseph   Franklin   5:00 PM
Tue., Oct. 07 Hanover   Earlham   4:00 PM
  Rose-Hulman   Mount St. Joseph   7:30 PM
Wed., Oct. 08 Defiance   Manchester   4:00 PM
  Franklin   Transylvania   7:00 PM
  Bluffton   Anderson   7:00 PM
Sat., Oct. 11 Manchester   Hanover   1:00 PM
  Transylvania   Rose-Hulman   1:00 PM
  Anderson   Mount St. Joseph   1:00 PM
  Earlham   Bluffton   1:00 PM
  Defiance   Franklin   6:00 PM
Tue., Oct. 14 Manchester   Bluffton   3:30 PM
  Rose-Hulman   Franklin   7:00 PM
  Earlham   Transylvania   7:00 PM
Wed., Oct. 15 Anderson   Defiance   2:00 PM
  Mount St. Joseph   Hanover   4:00 PM
Sat., Oct. 18 Defiance   Transylvania   12:00 PM
  Rose-Hulman   Manchester   1:00 PM
  Franklin   Bluffton   1:00 PM
  Hanover   Anderson   1:00 PM
  Mount St. Joseph   Earlham   1:00 PM
Tue., Oct. 21 Bluffton   Defiance   3:30 PM
  Hanover   Franklin   7:00 PM
Wed., Oct. 22 Earlham   Rose-Hulman   5:30 PM
  Manchester   Anderson   7:00 PM
Thu., Oct. 23 Transylvania   Mount St. Joseph   7:30 PM
Sat., Oct. 25 Rose-Hulman   Hanover   1:00 PM
  Manchester   Earlham   1:00 PM
  Franklin   Anderson   1:00 PM
  Transylvania   Bluffton   1:00 PM
  Defiance   Mount St. Joseph   2:00 PM
Tue., Oct. 28 Franklin   Manchester   3:30 PM
  Mount St. Joseph   Bluffton   3:30 PM
Wed., Oct. 29 Transylvania   Hanover   3:30 PM
  Defiance   Earlham   4:00 PM
  Anderson   Rose-Hulman   5:30 PM
 
November
Sat., Nov. 01 Bluffton   Rose-Hulman   12:00 PM
  Mount St. Joseph   Manchester   1:00 PM
  Hanover   Defiance   1:00 PM
  Earlham   Franklin   1:00 PM
  Anderson   Transylvania   2:00 PM