2004 Women's Soccer Schedule/Results

Date Game Time/Result
     
Sept. 1 Earlham at Anderson Anderson, 3-2
  Manchester at Huntington Huntington, 1-0
  Thomas More at Mount St. Joseph Tie, 1-1
     
Sept. 3 Spalding at Transylvania Transylvania, 2-1
     
Sept. 4 Thomas More at Anderson Thomas More, 3-2
  Bluffton at Goshen Goshen, 3-1
  Defiance vs. Ursuline (at Oberlin) Tie, 1-1 (2 OT)
  Franklin at Earlham Earlham, 4-0
  Centre at Hanover Centre, 3-2
  Manchester at Wilmington Wilmington, 3-1
  Wooster at Mount St. Joseph Wooster, 2-1
     
Sept. 5 Shawnee State at Anderson Tie, 3-3 (2 OT)
  Defiance at Oberlin Defiance, 2-0
  Monmouth at Hanover Hanover, 2-1
  Capital at Transylvania (at Tates Creek) Transylvania, 2-0
     
Sept. 7 Manchester at Marian Tie, 3-3 (2 OT)
     
Sept. 8 Ohio Northern at Anderson Ohio Northern, 4-1
  Bethel at Bluffton Bethel, 5-1
  St. Mary-of-the-Woods at Hanover Hanover, 7-0
  Centre at Transylvania cancelled/rain
     
Sept. 10 Franklin vs. Mt. Mercy (at North Central Sal Vaccaro Tournament) Mt. Mercy, 3-1
     
Sept. 11 Case Western Reserve at Defiance Case Western, 1-0
  Franklin vs. Rockford (at Sal Vaccaro Tournament) Franklin, 2-1
  Manchester vs. Olivet (at Michigan Tournament) Manchester, 5-0
  Mount St. Joseph at Heidelberg Mt. St. Joseph, 2-0
  Ohio Northern at Transylvania (Glen Hyundai College Showcase) Transylvania, 4-0
     
Sept. 12 Manchester at Albion (at Michigan Tournament) Manchester, 2-1
  Mount St. Joseph at Kalamazoo Kalamazoo, 2-0
  Washington & Lee at Transylvania (Glen Hyundai College Showcase) Tie, 0-0 (2 OT)
     
Sept. 14 Anderson at Huntington Huntington, 2-1
  Defiance at Adrian Defiance, 2-0
  Mount St. Joseph at Capital Capital, 2-1 (OT)
     
Sept. 15 Bluffton at Hiram Bluffton, 2-1
  Cumberland at Hanover Cumberland, 5-1
  Manchester at Goshen Manchester, 2-1
  Transylvania at Wilmington Wilmington, 2-1
     
Sept. 16 Marian at Mount St. Joseph Mt. St. Joseph, 2-1 (2OT)
     
Sept. 17 Rose-Hulman at Anderson (AU Classic) Rose-Hulman, 3-0
  Defiance vs. Urbana (at AU Classic) Tie, 2-2 (OT)
     
Sept. 18 Urbana at Anderson (AU Classic) Anderson, 2-0
  Bluffton at Rochester Bluffton, 1-0
  Defiance vs. Rose-Hulman (at AU Classic) Defiance, 1-0
  Marian at Franklin Marian, 5-0
  Huntington at Hanover Huntington, 5-1
  St. Mary-of-the-Woods at Manchester Manchester, 9-0
  Transylvania at Campbellsville Campbellsville, 2-1 (2OT)
     
Sept. 19 Thomas More at Franklin Thomas More, 5-0
     
Sept. 21 Kenyon at Defiance Kenyon, 2-1
  Hanover at Marian Marian, 4-2
  Manchester at St. Francis Manchester, 2-1
  Cumberland at Transylvania Cumberland, 3-2
     
Sept. 22 Bluffton at Heidelberg Heidelberg, 3-0
  Franklin at Rose-Hulman Rose-Hulman, 6-0
  Mount St. Joseph at Wittenberg Wittenberg, 2-0
     
Sept. 23 Defiance at Lake Erie Defiance, 4-1
     
Sept. 24 Hanover at Spalding Hanover, 3-1
     
Sept. 25 Bluffton at Cincinnati Bible Bluffton, 6-0
  Manchester at Earlham Manchester, 3-1
  Wilmington at Mount St. Joseph Wilmington, 3-0
     
Sept. 26 Mount St. Joseph at Earlham Tie, 1-1 (2 OT)
  Transylvania at Maryville Tie, 1-1 (OT)
     
Sept. 28 Bluffton at Lake Erie Bluffton, 1-0 (2 OT)
  Rochester at Defiance Defiance, 4-0
  Anderson at St. Mary's Anderson, 8-0
     
Sept. 29 Hanover at Thomas More Thomas More, 2-0
  Berea at Transylvania Transylvania, 5-0
     
Sept. 30 St. Mary-of-the-Woods at Franklin Franklin, 6-0
  Bethel at Manchester Manchester, 2-1
     
Oct. 1 Anderson vs. Freed Hardman (at Berea Tournament) Anderson, 5-0
     
Oct. 2 Anderson vs. Emmanuel (at Berea Tournament ) Anderson, 3-1
  Bluffton at Hanover Hanover, 2-0
  Defiance at Franklin Defiance, 2-0
  Manchester at Transylvania Transylvania, 1-0
  Mount St. Joseph at Oberlin Mt. St. Joseph, 6-1
     
Oct. 5 Anderson at Manchester Manchester, 1-0
  Defiance at Bluffton Defiance, 1-0
  Mount St. Joseph at Hanover Mt. St. Joseph, 3-0
     
Oct. 7 Defiance at Ohio Wesleyan Ohio Wes., 4-0
     
Oct. 8 Hanover at Transylvania Transylvania, 2-0
  Urbana at Manchester Manchester, 3-2 (OT)
     
Oct. 9 Bluffton at Anderson Anderson, 2-0
  Franklin at Maryville (MU Soccer Classic) Maryville, 3-0
     
Oct. 10 Franklin vs. McKendree (at MU Soccer Classic) McKendree, 5-0
     
Oct. 13 Anderson at Defiance Defiance, 2-1
  Bluffton at Manchester Manchester, 5-0
  Franklin at Mount St. Joseph Mt. St. Joseph, 5-1
     
Oct. 14 Thomas More at Transylvania Transylvania, 1-0
     
Oct. 16 Franklin at Bluffton Franklin, 2-0
  Defiance at Hanover Tie, 1-1 (2 OT)
  Manchester at Mount St. Joseph Tie, 0-0 (2 OT)
     
Oct. 17 Anderson at Transylvania Transylvania, 1-0
     
Oct. 19 Mount St. Joseph at Anderson Mt. St. Joseph, 4-3 (OT)
  Manchester at Defiance Manchester, 6-1
  Transylvania at Franklin Transylvania, 2-0
  Cincinnati Bible at Bluffton Bluffton, 6-1
  Earlham at Hanover Cancelled
     
Oct. 23 Anderson at Franklin Anderson, 5-1
  Transylvania at Bluffton Transylvania, 3-0
  Mount St. Joseph at Defiance Tie, 1-1 (2 OT)
  Hanover at Manchester Manchester, 2-1
     
Oct. 25 Palm Beach Atlantic at Anderson Palm Beach, 1-0
     
Oct. 27 Thomas More at Bluffton Thomas More, 6-1
  Franklin at Hanover Hanover, 4-0
  Transylvania at Mount St. Joseph Transylvania, 2-1
     
Oct. 30 Hanover at Anderson Anderson, 2-1
  Bluffton at Mount St. Joseph Mt. St. Joseph, 6-0
  Transylvania at Defiance Tie, 0-0 (2 OT)
  Franklin at Manchester Manchester, 1-0
     
Nov. 2 HCAC Tournament Semifianal  
  #3 Mt. St. Joseph at #2 Manchester Manchester, 1-0 (2OT)
Nov. 3 HCAC Tournament Semifinal  
  #4 Defiance at #1 Transylvania Transylvania, 1-0
     
Nov. 6 HCAC Tournament Final at High Seed  
  #2 Manchester at #1 Transylvania Manchester, 2-0
     
Nov. 10 NCAA First Round  
  Manchester - bye  
     
Nov. 13 NCAA Second Round  
  Manchester at Ohio Wesleyan Ohio Wesleyan, 9-0