2010 HCAC Women's Tennis Schedule

Date Away Home Status Links
 
September
Thu., Sep. 02 Asbury 6 Mt. St. Joseph 3 Final
Fri., Sep. 03 Ky. Wesleyan 7 Anderson (Ind.) 2 Final
Sat., Sep. 04 Hanover 5 Earlham 4 Final
  Franklin 9 Defiance 0 Final
  Anderson (Ind.) 3 Manchester 6 Final
  Transylvania 5 Hanover 0 Final
  @ Earlham
  Franklin 9 Mt. St. Joseph 0 Final
  @ Defiance
  Rose-Hulman 5 Anderson (Ind.) 4 Final
  @ N. Manchester, Ind.
  Transylvania 6 Earlham 0 Final
  Mt. St. Joseph 7 Defiance 2 Final
  Rose-Hulman 5 Manchester 4 Final
Sun., Sep. 05 Ky. Wesleyan 7 Rose-Hulman 2 Final
  Thomas More 2 Franklin 7 Final
Wed., Sep. 08 Manchester 1 Bethel (Ind.) 8 Final
  Oakland City 0 Mt. St. Joseph 9 Final
  Anderson (Ind.) 3 Indiana Tech 6 Final
Thu., Sep. 09 Ind. Wesleyan 9 Anderson (Ind.) 0 Final
  Earlham 9 Ind. East 0 Final
  Grace (Ind.) 9 Manchester 0 Final
Sat., Sep. 11 Defiance 2 Rose-Hulman 7 Final
  Wabash Valley Tennis Center
  Earlham 9 Defiance 0 Final
  Wabash Valley Tennis Center @ Rose-Hulman
  Earlham 3 Rose-Hulman 6 Final
  Wabash Valley Tennis Center
Sun., Sep. 12 Mt. St. Joseph 1 Hanover 5 Final
  Transylvania 9 Franklin 0 Final
  Custer Baker Intermediate School
  Transylvania 8 Manchester 1 Final
  Custer Baker Intermediate School @ Franklin
  Mt. St. Joseph 1 Anderson (Ind.) 5 Final
  @ Hanover
  Manchester 4 Franklin 5 Final
  Custer Baker Intermediate School
  Northwestern Ohio 8 Defiance 1 Final
  Anderson (Ind.) 5 Hanover 4 Final
Wed., Sep. 15 Anderson (Ind.) 1 Marian (Ind.) 8 Final
  Defiance 0 St. Francis (Ind.) 9 Final
  St. Joseph's (Ind.) 8 Earlham 1 Final
Thu., Sep. 16 Sinclair 2 Mt. St. Joseph 7 Final
Fri., Sep. 17 Sinclair 5 Defiance 4 Final
Sat., Sep. 18 Franklin 6 Anderson (Ind.) 3 Final
  Mt. St. Joseph 0 Transylvania 9 Final
  Defiance 1 Manchester 8 Final
  Defiance 1 Hanover 8 Final
  @ Manchester
  Franklin 8 Earlham 1 Final
  @ Anderson
  Rose-Hulman 6 Transylvania 3 Final
  Earlham 3 Anderson (Ind.) 6 Final
  Rose-Hulman 6 Mt. St. Joseph 3 Final
  @ Lexington, KY
Mon., Sep. 20 Thomas More 3 Mt. St. Joseph 6 Final
Tue., Sep. 21 Heidelberg 8 Defiance 1 Final
  Oakland City 1 Rose-Hulman 8 Final
Wed., Sep. 22 Defiance 0 Findlay 9 Final
  Ohio Northern 9 Manchester 0 Final
  @ Ft. Wayne, Ind.
Thu., Sep. 23 Defiance 0 Goshen 9 Final
Sat., Sep. 25 Franklin 7 Hanover 2 Final
  Earlham 5 Mt. St. Joseph 0 Final
  Anderson (Ind.) 3 Transylvania 6 Final
  Earlham 4 Manchester 5 Final
  @ Mt. St. Joseph
  Anderson (Ind.) 9 Defiance 0 Final
  @ Transylvania
  Franklin 4 Rose-Hulman 5 Final
  @ Hanover, Ind.
  Defiance 0 Transylvania 9 Final
  Manchester 5 Mt. St. Joseph 0 Final
  Rose-Hulman 8 Hanover 1 Final
Sun., Sep. 26 Thomas More 8 Defiance 1 Final
Mon., Sep. 27 Huntington 7 Anderson (Ind.) 2 Final
Tue., Sep. 28 Defiance 0 Ohio Northern 9 Final
  Mt. St. Joseph 3 Asbury 6 Final
  Manchester 1 St. Francis (Ind.) 8 Final
Wed., Sep. 29 Goshen 4 Manchester 5 Final
  Transylvania 3 Centre 6 Final
Thu., Sep. 30 Anderson (Ind.) 4 Goshen 5 Final
  Hanover 7 Oakland City 2 Final
 
October
Sat., Oct. 02 Hanover 2 Huntington 7 Final
Tue., Oct. 05 St. Francis (Ind.) 6 Anderson (Ind.) 3 Final
Fri., Oct. 08 Hanover 0 Manchester 5 Final
  @ Indianapolis, IN
Fri., Oct. 15 Manchester 1 Rose-Hulman 5 Final
  HCAC AQ Tournament Semifinals @ West Indy Racquet Club
  Franklin 0 Transylvania 5 Final
  HCAC AQ Tournament Semifinals @ West Indy Racquet Club
  Transylvania 2 Rose-Hulman 5 Final
  HCAC AQ Tournament Championship @ West Indy Racquet Club
 
February
Sat., Feb. 26 Franklin 6 Brescia 3 Final
Sun., Feb. 27 Alma 7 Hanover 2 Final
  @ Orlando, FL
 
March
Sat., Mar. 12 Rose-Hulman 0 Ferris St. 9 Final
  @ Greencastle, Ind.
  Ind. East 0 Franklin 9 Final
  @ Indianapolis, Ind.
Thu., Mar. 17 Spring Hill 3 Transylvania 6 Final
  Orange Beach, AL
Sun., Mar. 20 Thomas More 0 Franklin 9 Final
  @ Columbus, Ind.
Tue., Mar. 29 Central St. (Ohio) 1 Earlham 8 Final
Wed., Mar. 30 Rose-Hulman 0 DePauw 9 Final
 
April
Sat., Apr. 02 Blackburn 0 Rose-Hulman 9 Final
  @ Eureka College (Eureka, Ill.)
  Rose-Hulman 8 Eureka 1 Final
Thu., Apr. 07 Transylvania 0 Centre 9 Final
Sat., Apr. 09 Earlham 6 Capital 3 Final
Sun., Apr. 10 Rose-Hulman 9 Franklin 0 Final
Wed., Apr. 13 Ind. East 0 Earlham 9 Final
Fri., Apr. 15 Wheaton (Ill.) 9 Rose-Hulman 0 Final
  @ Greencastle, Ind.
Tue., Apr. 26 Anderson (Ind.) 1 Franklin 7 Final
 
May
Thu., May. 12 Rose-Hulman 0 Sewanee 6 Final
  NCAA Division III Tournament