2019-20 HCAC Women's Tennis Schedule

Wed., August 28
Olivet
Defiance
4:00 PM
Fri., August 30
Bethel (IN)
Manchester
2:45 PM
Anderson
Taylor
5:00 PM
Wed., September 04
Ohio Northern
Defiance
12:00 PM
Lourdes
Defiance
5:00 PM
Indiana University Kokomo
Anderson
5:00 PM
Thu., September 05
Manchester
Grace (IN)
4:30 PM
Sat., September 07
TBA
Hanover
DePauw Fall Invitational
TBA
@ DePauw University / Greencastle, Ind.
IU-Kokomo
Rose-Hulman
9:00 AM
Manchester
Olivet
11:00 AM
at Marshall HS
Anderson
Webster
11:00 AM
Ind.-South Bend
Franklin
12:00 PM
Manchester
Alma
3:00 PM
@ Olivet, Mich.
Anderson
Fontbonne
3:00 PM
@ Webster Groves Tennis Center
Greenville
Rose-Hulman
4:00 PM
Sun., September 08
TBA
Hanover
DePauw Fall Invitational
TBA
@ DePauw University / Greencastle, Ind.
Tue., September 10
Ohio Christian
Earlham
4:00 PM
Miami-Middletown
Mount St. Joseph
4:30 PM
Wed., September 11
Transylvania
Centre
4:30 PM
Thu., September 12
4:00 PM
Millikin
Rose-Hulman
6:00 PM
Fri., September 13
Capital
Earlham
4:00 PM
Sat., September 14
12:00 PM
Rose-Hulman
St. Francis (IL)
4:00 PM
@ Fort Wayne, Ind.
Midway
Earlham
4:30 PM
Sun., September 15
Ind.-Southeast
Franklin
12:00 PM
Trine
Anderson
1:30 PM
Wed., September 18
4:00 PM
Thu., September 19
TBA
ITA Regional Championships, Kalamazoo, Mich.
Fri., September 20
TBA
ITA Regional Championships, Kalamazoo, Mich.
Sat., September 21
TBA
ITA Regional Championships, Kalamazoo, Mich.
11:00 AM
12:00 PM
Sun., September 22
Miami-Middletown
Earlham
12:00 PM
Ind.-Kokomo
Franklin
3:00 PM
Mon., September 23
4:00 PM
Wolfe Park Tennis Courts (Bexley, Ohio)
Tue., September 24
Manchester
Ind.-South Bend
5:30 PM
Wed., September 25
Muskingum
Mount St. Joseph
4:00 PM
4:30 PM
Thu., September 26
Anderson
St. Francis (IN)
4:00 PM
Sat., September 28
11:00 AM
12:00 PM
Midway
Hanover
2:00 PM
Sun., September 29
12:00 PM
Wed., October 02
4:00 PM
Thu., October 03
Defiance
Ind.-South Bend
4:00 PM
Fri., October 04
Johnson University Tennessee
Franklin
4:00 PM
Sat., October 05
Defiance
Alma
12:00 PM
12:00 PM
12:00 PM
Wed., October 09
4:00 PM
Fri., October 11
Anderson
Midway University
5:00 PM
Sat., October 12
12:00 PM
Lawrence Tech
Hanover
2:00 PM
Fri., October 18
TBA
TBA
Franklin
12:00 PM
HCAC Tournament @ Lexington, Ky.
Sat., October 19
TBA
Sun., October 20
TBA
Sat., February 15
Ohio Northern
Transylvania
9:00 AM
Hanover
Sewanee
2:00 PM
Roanoke
Transylvania
4:00 PM
Sun., February 16
Transylvania
LaGrange
10:00 AM
Sat., February 29
Transylvania
Covenant
11:00 AM
Sun., March 01
Transylvania
Berry College
11:00 AM
Tue., March 10
Washington College
Transylvania
TBA
@ Orlando, Fla.
Sat., March 21
Franklin
Trine
12:00 PM
Wittenberg
Transylvania
1:00 PM
Tue., March 24
Anderson
Albion
4:00 PM
Wed., March 25
St. Mary's (Ind.)
Anderson
4:00 PM