2004 Women's Tennis Schedule/Results

Date Game Time
     
Sept. 1 Marian at Anderson Marian, 6-3
  Grace at Manchester Manchester, 6-3
     
Sept. 2 Taylor at Anderson Taylor, 8-1
     
Sept. 4 Hanover at Bluffton Hanover, 6-3
  Hanover vs. Transylvania (at Bluffton) Hanover, 5-4
  Transylvania at Bluffton Bluffton, 5-4
  Franklin at Defiance Franklin, 8-1
  Mount St. Joseph vs. Franklin (at Defiance) Franklin, 9-0
  Mount St. Joseph at Defiance Defiance, 5-4
  Anderson at Manchester Manchester, 9-0
     
Sept. 7 Earlham at Bluffton Earlham, 5-4
  Findlay at Defiance Defiance, 6-3
     
Sept. 8 Huntington at Hanover Huntington, 5-4
     
Sept. 9 Transylvania at Asbury Transylvania, 5-4
  Anderson at Huntington Anderson, 6-3
  Manchester at Bethel Manchester, 6-3
  Tiffin at Defiance Tiffin, 8-1
  Indiana Wesleyan at Franklin Ind. Wes., 9-0
     
Sept. 10 Midway at Mount St. Joseph Mt. St. Joseph, 6-3
  Franklin at Earlham Franklin, 6-3
     
Sept. 11 Mount St. Joseph at Hanover Hanover, 9-0
  Mount St. Joseph vs. Anderson (at Hanover ) Anderson, 9-0
  Anderson at Hanover Anderson, 7-2
  Transylvania at Franklin Franklin, 7-2
  Transylvania vs. Manchester (at Franklin) Manchester, 7-2
  Manchester at Franklin Manchester, 8-1
  Defiance at Earlham cancelled
     
Sept. 11-12 Bluffton at DePauw Fall Invitational no team score
     
Sept. 13 Mount St. Joseph at St. Joseph St. Joseph, 8-1
     
Sept. 14 Defiance at Bluffton Bluffton, 6-3
  Earlham at Manchester postponed
     
Sept. 15 Mount St. Joseph at Sinclair Community Sinclair, 7-2
  Franklin at Hanover Hanover, 6-3
     
Sept. 16 Indiana Wesleyan at Anderson Indiana Wes., 9-0
  Findlay at Bluffton Bluffton, 8-1
     
Sept. 18 Franklin at Anderson Franklin, 5-4
  Bluffton at Anderson Anderson, 5-4
  Bluffton vs. Franklin (at Anderson) Franklin, 8-1
  Mount St. Joseph at Transylvania Transylvania, 8-1
  Defiance at Manchester Manchester, 9-0
  Hanover vs. Defiance (at Manchester) Hanover, 8-0
  Hanover at Manchester Manchester, 9-0
  Mount St. Joseph vs. Sinclair (at Transylvania) Sinclair, 5-4
  Sinclair at Transylvania Transylvania, 8-1
     
Sept. 19 Franklin (Franklin Tourney) 3rd
     
Sept. 22 Bellarmine at Hanover Bellarmine, 5-4
     
Sept. 23 Bluffton at Tiffin Tiffin, 9-0
  Anderson at Bethel Bethel, 9-0
  Manchester at Goshen Goshen, 6-3
  Huntington at Defiance Huntington, 7-2
     
Sept. 25 Manchester at ITA Tourney TBA
  Earlham at Mount St. Joseph Earlham, 9-0
  Wilmington at Mount St. Joseph Wilmington, 8-1
  Anderson at Transylvania Transylvania, 5-4
  Anderson vs. Defiance (at Transylvania) Anderson, 9-0
  Defiance at Transylvania Defiance, 6-3
     
Sept. 26 St. Joseph at Franklin Franklin, 8-1
  Rose-Hulman at Franklin Franklin, 5-4
     
Sept. 29 Sinclair Community at Mount St. Joseph Sinclair, 6-3
     
Sept. 30 Franklin at Taylor Taylor, 9-0
     
Oct. 1 Mount St. Joseph at Midway Midway, 8-1
     
Oct. 2 Bluffton at Mount St. Joseph Bluffton, 7-2
  Bluffton vs. Manchester (at Mount St. Joseph) Manchester, 9-0
  Manchester at Mount St. Joseph Manchester, 9-0
  Defiance at Grace Grace, 7-2
  Franklin at Huntington Franklin, 7-2
     
Oct. 3 Marian at Franklin Marian, 6-3
     
Oct. 5 Goshen at Anderson Goshen, 7-2
  St. Francis at Defiance St. Francis, 5-4
  Manchester vs. Taylor Manchester, 5-4
     
Oct. 8-9 HCAC Tournament at West Indy Racquet Club (Indianapolis, Ind.) Results