Cross Country Schedule
Note: Games in Dark Blue Indicate Conference Contests; Bold Indicates Victor

Date Away Score Home Score      
Sep. 1 Anderson 1st Anderson Invitational out of 2 Final
  Bluffton 2nd Anderson Invitational out of 2 Final
  Defiance 2nd Manchester Hokum Karem out of 2 Final
  Manchester 1st Manchester Hokum Karem out of 2 Final
  Transylvania 4th Asbury Invitational out of 7 Final
Sep. 2 Mount St. Joseph 3rd Mount St. Joseph Invitational out of 5 Final
Sep. 3 Anderson 5th Wabash Hokum Karem out of 6 Final
  Earlham 5th Franklin Invitational out of 6 Final
  Hanover 2nd Franklin Invitational out of 6 Final
  Rose-Hulman 6th Wabash Hokum Karem out of 6 Final
  Franklin 3rd Franklin Invitational out of 6 Final
Sep. 10 Bluffton Defiance Invitational No Team Score Final
  Defiance Defiance Invitational No Team Score Final
  Hanover 2nd Hanover Invitational out of 4 Final
  Manchester 11th GLCA Championships out of 18 Final
Delaware, Ohio
  Mount St. Joseph 14th Queen City Invitational out of 15 Final
Alexandria, Kentucky
  Rose-Hulman 4th Hanover Invitational out of 4 Final
  Transylvania 12th Queen City Invitational out of 15 Final
Alexandria, Kentucky
  Franklin 3rd Hanover Invitational out of 4 Final
Sep. 16 Anderson 9th Indiana Intercollegiate out of 14 Final
Bloomington, Indiana
  Earlham 11th Indiana Intercollegiate out of 14 Final
Bloomington, Indiana
  Manchester 5th Indiana Intercollegiate out of 14 Final
Bloomington, Indiana
  Mount St. Joseph 22nd National Catholic Invitational out of 22 Final
South Bend, Indiana
  Rose-Hulman 10th Indiana Intercollegiate out of 14 Final
Bloomington, Indiana
  Franklin 7th Indiana Intercollegiate out of 14 Final
Bloomington, Indiana
Sep. 17 Defiance 5th Penn State-Behrend Invitational out of 11 Final
Sep. 24 Bluffton 9th Otterbein Invitational out of 14 Final
  Manchester 5th Otterbein Invitational out of 14 Final
  Transylvania 13th Otterbein Invitational out of 14 Final
Oct. 1 Bluffton 19th All-Ohio Championships out of 22 Final
Cedarville, Ohio
  Anderson 1st Earlham Invitational out of 5 Final
  Defiance 18th All-Ohio Championships out of 22 Final
Cedarville, Ohio
  Earlham 2nd Earlham Invitational out of 5 Final
  Hanover 4th Greater Louisville Invitational out of 32 Final
  Mount St. Joseph 21st All-Ohio Championships out of 22 Final
Cedarville, Ohio
  Rose-Hulman 3rd Earlham Invitational out of 5 Final
  Transylvania 18th Greater Louisville Invitational out of 32 Final
  Franklin 7th Greater Louisville Invitational out of 32 Final
Oct. 8 Hanover 12th Disney Classic out of 28 Final
Orlando, Florida
  Rose-Hulman 11th Gibson Family Invitational out of 12 Final
  Franklin 3rd UW-Parkside Invitational out of 10 Final
  Manchester 5th Gibson Family Invitational out of 12 Final
Oct. 14 Anderson 14th Wilmington Invitational out of 26 Final
  Defiance 20th Wilmington Invitational out of 26 Final
  Hanover 9th Wilmington Invitational out of 26 Final
  Mount St. Joseph 23rd Wilmington Invitational out of 26 Final
  Rose-Hulman 18th Wilmington Invitational out of 26 Final
  Transylvania 19th Wilmington Invitational out of 26 Final
  Franklin 8th Wilmington Invitational out of 26 Final
Oct. 15 Bluffton 31st Oberlin Invitational out of 33 Final
  Earlham 6th Manchester Invitational out of 8 Final
  Manchester 3rd Manchester Invitational out of 8 Final
Oct. 29 HCAC Championships Final
Anderson University: Mounds State Park
Nov. 12 NCAA Division III Great Lakes Regional Final
Oberlin College